معرفی سفیر
اخبار > برگزاری مراسم عید قربان در کوبا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم عید قربان در کوبا

شامگاه شنبه 30 مرداد 1397، به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران بهمراه خانواده ایشان ، شیعیان ، مسلمانان و محبان اهل بیت (ع)   در کوبا با حضور در مرکز اسلامی "المعصومین (ع)" هاوانا، عید قربانگاه نفس و قدم نهادن در جهاد اکبر  را گرامی داشتند.

پس از اقامه نماز مغرب و اعشا به جماعت، ابتدا آقای رضا فیلیپه مایو مدیر مرکز المعصومین(ع) طی  ضمن تشریح  فلسفه وجودی مناسک حج  با ذکر برخی از  احادیث در این خصوص به تبیین موضوع پرداخت. در ادامه آقای کامبیز شیخ حسنی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوبا با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، اجتماع عظیم مسلمانان از اقصی نقاط دنیا در کنگره حج را جلوه گاه عظمت اسلام و امت اسلامی دانست. سخنران کشورمان با انسان ساز شمردن مراسم حج اظهار داشت که  طی این مناسک  برابری ابنا بشر در پیشگاه حضرت حق اعم از فقیر، غنی، سیاه، سفید، شیعه، اهل سنت از هر رنگ و نژاد به عین متجلی می گردد. همه حاضرین در این مراسم یکسان ملبس به لباس احرام گشته و اعمال و فرایض یکسانی را به جا    می آورند. در این میان آنچه موجب برتری خواهد بود تقوای الهی است. وی با اشاره به اجتماع عظیم و میلیونی مسلمانان در این مراسم، مطلع هدف را تسلیم محض در برابر دستورات و فرامین الهی و نفی هرگونه سلطه پذیری و سلطه گری دانست. ایشان در خاتمه با تبریک مجددفرارسیدن عید قربان ابراز امیدواری نمود که  توفیق تشرف به حج   نصیب  تمام حاضرین مجلس گردد.

پس از سخنرانی، فیلمی به زبان اسپانیایی درخصوص معرفی عید قربان و فلسفه کارکردی این روز مهم نزد مسلمانان ،  جهت حضار پخش  و در انتهای مراسم از ایشان پذیرایی بعمل آمد.


١٧:٥٥ - 1397/05/31    /    شماره : ٥٣٢١٨١    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر