معرفی سفیر
اخبار > برگزاری مراسم عاشورا در هاوانا


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم عاشورا در هاوانا

شب عاشورای حسینی، مصادف با سه شنبه 20 مهر 1395، مراسمی در مرکز شیعیان هاوانا؛ المعصومین (س) برگزار شد. در این مراسم، جمعی از مسلمانان و شیعیان کوبای و همینطور اعضای سفارت ج.ا.ایران در هاوانا و خانواده ها شرکت داشتند.

مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا آغاز شد. پس از نماز، زیارت عاشورا توسط یکی از دانشجویان ایرانی در هاوانا، قرائت شد.

سپس آقای شیخ حسنی؛ سفیر ج.ا.ایران در هاوانا، طی سخنانی، به ذکر برخی اهداف و آموزه های قیام سیدالشهدا(ع)، از جمله درس مقاومت در برابر ستمگر زمان، وفاداری امام حسین (ع) به راه و عقیده خود، و درس وفاداری شیعیان به امام زمان خود، پرداخت و تاکید کرد که "ارزش این اندیشه رهایی بخش، آنقدر بالاست که حتی پس از 1400 سال، بازهم شور و شوق عزاداری برای امام حسین، نه فقط پرحرارت تر شده، بلکه به همه جهان توسعه یافته و در این گوشه عالم که هزاران کیلومتر از کربلا دور است، قلب های شیعیان برای مصیبت های اهل بیت می سوزد".

وی همچنین ضمن تمجید از اجتماع کوچک اما ارزشمند شیعیان کوبا، خاطر نشان نمود که "این مرکز می تواند به برکت نام اهل بیت و آشنایی با آموزه های امام حسین (ع)، محل تکامل معنوی شیعیان واقعی اهل بیت شود. هرچند تعداد شما اندک باشد، اما نتیجه این آموزش ها، تربیت انسان هایی که بیش از همه برای جامعه و کشور خود مفید باشند".

پایان سخنان ایشان، با دعا برای طلب هدایت و نیز برخورداری از الطاف امام زمان (ع) بود.

در ادامه، یکی از جوانان کوبایی که از مدتی قبل با تعالیم اسلامی و شیعی آشنا شده بود، اذکار مبارک شهادتین را بر زبان آورد و با شهادت به ولایت امیرالمومنین(ع) به تشیع گروید و نام "علی" را برای خود برگزید.

ضیافت شام اباعبدالله الحسین (ع) پایان بخش این مراسم پرخیر و برکت بود.

گفتنی است ظهر روز عاشورا هم مراسمی در محل سفارت ج.ا.ایران در هاوانا، با حضور کارکنان و خانواده ها برگزار گردید. نوحه خوانی برای عزای سیدالشهدا، قرائت زیارت عاشورا، برگزاری نماز جماعت و ضیافت ناهار از عزاداران حسینی، از برنامه های این روز عزاداری بود.دانلود فايل : DSC_0141.JPG ( 109KB )


٢٣:٣٣ - 1395/07/21    /    شماره : ٤١٩٠٢٠    /    تعداد نمایش : ١٧١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر