معرفی سفیر
اخبار > دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور با معاون رییس جمهور کوبا


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور با معاون رییس جمهور کوبا

در این دیدار مقام ایرانی  با تاکید بر بین المللی بودن توافق هسته ای، مقابله جامعه جهانی با سیاست یک جانبه گرای آمریکا را به جهت حفظ و صیانت از صلح جهانی ضروری دانست.وی ضمن تبیین شرایط جدید نظام بین الملل و تهدید چند جانبه گرایی از جانب امریکا در سطح بین المللی وتهدید صلح و ثبات جهانی در پی نقض تعهدات بین المللی  از سوی آمریکا ازجمله خروج یکجانبه از برجام،  ادامه همزمان برجام و تحریم ها را غیر ممکن دانست. فرستاده ویژه رییس جمهور کشورمان به کوبا در این خصوص تاکید داشت که   برجام محصول   مذاکره بسیار جدی و دقیق بین ایران و کشورهای 5+1 و یک توافق چند جانبه زمان دار برای رفع نگرانی های به اصطلاح اشاعه ای  و همزمان رفع همه محدودیت ها و فشار های اقتصادی است که به بهانه برنامه هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود.  

در این ملاقات آقای سرمدی با اشاره به تسری این رویکرد مخرب آمریکا در عرصه های مختلف بین المللی و آثار سوء ناشی از آن،  وجود یک اراده قوی مبتنی بر مقابله با این رویکرد و همکاری کشورهای جهان در این زمینه را ضرورری  تلقی نمود.

 ریکاردو کابریساس روس معاون رییس جمهور کوبا با تعبیر خروج امریکا از برجام به اقدامی علیه صلح جهانی ، دیدگاه و موضع کوبا را همسو با جمهوری اسلامی ایران اعلام و بر موضع بحق جمهوری اسلامی ایران درخصوص برجام تاکید نمود.

  روابط دوجانبه وراههای گسترش هرچه بیشتر آن در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی، آخرین وضعیت تحولات در منطقه خاورمیانه و منطقه آمریکای لاتین و موضوعات مشترک مورد علاقه در سطح بین المللی نیز در این دیدار بحث و تبادل نظر گردید.


١٨:٥٣ - 1397/04/07    /    شماره : ٥٢٢٩١٤    /    تعداد نمایش : ١١٥خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر