معرفی سفیر
اخبار > اظهارات وزیر امور خارجه درباره تحولات یمن


  چاپ        ارسال به دوست

اظهارات وزیر امور خارجه درباره تحولات یمن

جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیاناتی، رویکرد جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات یمن را تشریح نمود. ایشان در این زمیه اظهار داشت که: «از ابتدای بحران یمن، خواهان گفتگو بین همه گروه های یمنی برای وحدت ملی و ایحاد یک حکومت فراگیر و همچنین مبارزه با افراط و تروریسم و گروه های تکفیری بوده ایم. ما معتقدیم تنها راه پایان بحران یمن هم همین کار است و اقدامات نظامی علیه تمامیت ارضی و علیه مردم یمن هیچ نتیجه ای جز خونریزی و کشتار مردم به بار نخواهد آورد».

وی افزود: «لازم است هرچه سریعتر اقدامات نظامی پایان یابد و گفتگو برای پیداکردن راه حل شروع شود».

آقای ظریف گفت: «ما اعتقاد داریم این گونه اقدامت نظامی فقط می تواند منطقه را متشنج سازد و هیچ نفعی برای هیچ کشوری که وارد اینگونه اقدامات می شود، نخواهد داشت. ما تلاش خود را برای محدودکردن و کنترل این بحران انجام دادیم و این کار را ادامه خواهیم داد».

وزیر امور خارجه کشورمان عنوان داشت: «گفتگوهایی که در لوزان داریم، فقط در موضوع هسته ای است و در مورد سایر موضوعات صحبت نمی کنیم. اما همواره این تذکر را به همه کشورهای منطقه و غربی می دهیم که مراقب باشند در این بازی های کوته نظرانه همراه و همکار القاعده و داعش نشوند و این خطری است که همه کسانی که امروز در عملیات علیه مردم یمن حضور دارند را تهدید می کند و امکان سوء استفاده افراطی ها و تکفیری ها را فراهم می سازد».


١٨:٤٠ - 1394/01/06    /    شماره : ٣٣٣٢٥٤    /    تعداد نمایش : ٤٥٠خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر